O2-Jyväskylä ry ottaa käyttöön myClub toiminnanohjauspalvelun

05/23/2016 - 15:10

Seurassa on otettu käyttöön urheiluseurojen käyttöön suunniteltu toiminnanohjauspalvelu myClub. Seurassa palvelun käyttöönotto on meneillään ja kesän aikana järjestelmän pariin liittyy kaikki seuran jäsenet sekä joukkueet. Palvelun myötä seuran toimintaa on helpompi ohjata ja kehittää.

myClub (www.myClub.fi)

myClub on urheilu- ja vapaa-ajan yhteisöjen toiminnanohjauspalvelu, jonka avulla seura hallinnoi jäsenten jäsenrekisteriä, järjestömaksuja, tapahtumailmoittautumisia, läsnäoloseurantaa ja jäsentiedotteita. myClub tarjoaa järjestön johdolle kattavia tilastoja ja raportteja järjestön toiminnasta. Seuran jäsen voi myClubin avulla ylläpitää yhteystietojaan, vastaanottaa järjestötiedotteita ja -laskuja, ilmoittautua järjestön tapahtumiin sekä seurata omaa aktiivisuuttaan.

Ohje joukkueenjohtajille täällä
Ohje käyttöohje seuran jäsenille täällä
myClub youtube-kanava

Lisätietoa asiasta
puheenjohtaja
Kari Jauhiainen
kari.jauhiainen (at) o2-jkl.fi