Pojat A: VIELÄKÖ SINULTA PUUTTUU JOUKKUE?

05/16/2016 - 15:08

O2- Jyväskylän A-juniorijoukkueeseen mahtuu mukaan vielä muutama pelaaja ja 1-2 maalivahtia.

Joukkueessa on jo 18 kenttäpelaajaa ja 1 maalivahti,mutta haemme vielä muutamaa motivoitunutta nuorta pelimiestä täydennykseksi ryhmäämme. Mikäli treenaaminen maistuu sinulle ja haluat kehittyä pelaajana niin otapa yhteyttä A-junioreiden päävalmentajaan.

O2-Jyväskylän motivoituneimmilla ja parhaimmilla A- junioreilla on mahdollisuus pelata ja treenata myös seuramme aikuisjoukkueissa. Miesten kakkosjoukkue pelaa kolmosdivisioonassa ja seuran edustusjoukkue miesten kakkosdivisioonassa. Pelaajalle on siis tarjolla oman osaamisen mukaista toimintaa useilla eri tasoilla. Seuran A ja B juniorit sekä aikuisjoukkueet tekevät vahvaa yhteistyötä pelaajien kehittämiseksi huipulle.

Tervetuloa mukaan Ampparijengiin

Yhteydenotot ja lisätiedot:
Hirvonen Juha
O2-Jkl A-juniorit
Päävalmentaja
Puh: 0405037092.