Nuorten valmentajien kehityshanke alkaa syksyllä 2016

08/15/2016 - 15:23

nuoret valmentajat

O2-Jyväskylä aloittaa kaksivuotisen nuorten valmentajien kehityshankkeen. Kehityshankkeeseen otetaan mukaan 15-20-vuotiaita valmentajia enintään 20. Kehityshankkeen aikana nuoret valmentajat pääsevät toteuttamaan itseään ja oppivat kantamaan vastuuta. Toiminta mahdollistaa valmentajan monipuolisen kehittymisen mm. pedagogisissa, sosiaalisissa ja psykologisissa taidoissa. Kehityshankeeseen on myönnetty valtion seuratuki.

Ampparit

Nuorten valmentajien kehityshanke alkaa syksyllä 2016. Toiminta koostuu valmentamisesta O2-Jyväskylän Amppariliigassa ja/tai juniorijoukkueissa sekä valmentajakoulutuksista. Nuorten valmentajien ryhmä kokoontuu seuran valmennuspäällikön johdolla säännöllisesti n. kerran kuukaudessa yhteiseen valmentajapalaveriin. Valmentajat osallistuvat seuran omien valmentajapalaverien lisäksi Salibandyliiton ja Keski-Suomen liikunnan valmentajakoulutuksiin suunnitelman mukaisesti. Valmentamisesta maksetaan O2-Jyväskylän seuraohjeen mukainen korvaus.

Nuorten valmentajien kehityshankkeeseen valitaan enintään 20 valmentajaa. Mikäli kiinnostuksesi heräsi, ota yhteyttä Tuomas Pulkkiseen, 040 966 3816, tuomas.pulkkinen(at)o2-jkl.fi

Sinettiseura