Toiminnanjohtajaksi O2-Jyväskylään? - Etsimme uutta toiminnanjohtajaa toistaiseksi voimassaolevaan työsuhteeseen!

06/04/2021 - 13:48

Rekry kuva

O2-Jyväskylä on salibandyn erikoisseura, jonka missiona on mahdollistaa ja toteuttaa salibandyn harraste- ja kilpatoimintaa - tasoon ja ikään katsomatta, mahdollisimman suurelle määrälle ihmisiä arvostavassa, kannustavassa ja kasvattavassa toimintaympäristössä. Seura tunnistaa yhteiskuntavastuunsa ja järjestää toimintaa missionsa mukaan laaja-alaisesti - “vauvasta vaariin” - kansanterveyttä tukien.

O2-Jyväskylän edustusjoukkuetoiminnan päämääränä on saavuttaa kansallinen huippu, jota tukee kilpajunioritoiminnan pitkäjänteinen ja pelaajalähtöinen kehittäminen. O2-Jyväskylä haluaa tarjota lajin kehittymiselle parhaat mahdolliset olosuhteet yhteistyössä Jyväskylän kaupungin ja paikallisten yrittäjien sekä yhdistysten kanssa.


O2-Jyväskylässä urheilee n. 1000 urheilijaa ja seuran jäsenmäärä on kokonaisuudessaan reilut 1200 jäsentä. Seurassa toimii neljän päätoimisen työntekijän lisäksi lähes 150 OTO-valmentajaa ja n. 70 muuta toimihenkilöä. Lisätietoja seuran toiminnasta löytyy www.o2-jkl.fi.


Haemme työntekijää toistaiseksi voimassa olevaan elokuussa 2021 tai muuten sovitusti alkavaan tehtävään.

 

TOIMINNANJOHTAJA

 

Tehtävään kuuluu:

 • Organisoida ja kehittää seuran toimintaa
 • Seuran talouden suunnittelu ja seuranta
 • Seuran varainhankinnan johtaminen
 • Tapahtumien- ja markkinointikampanjoiden kehittäminen ja toteuttaminen
 • Esihenkilönä toimiminen seuran työntekijöille ja sidosryhmäyhteistyö


Odotamme hakijalta:

 • Tehtävään soveltuvaa koulutusta
 • Kokemusta myyntityöstä ja johtamisesta
 • Oma-aloitteisuutta ja kykyä itsenäiseen työskentelyyn
 • Tiimityöskentelyn taitoja yhdessä muiden työntekijöiden kanssa
 • Monipuolisia vuorovaikutustaitoja

Eduksi katsotaan:

 • Kokemusta urheiluseuratoiminnasta
 • Mahdollisuutta hyödyntää omia verkostojaan toiminnanjohtajan työssä
   

Pyydämme toimittamaan vapaamuotoiset hakemukset tehtävään sekä CV:n ilman liitteitä 14.6.2020 klo 16.00 mennessä sähköpostilla tuomas.pulkkinen@o2-jkl.fi otsikolla ”Työhakemus” tai kirjallisena kirjekuoressa maininta ”Työhakemus” O2-Jyväskylä, Sykeraitti 7, 40700 Jyväskylä. Työhakemuksessa tulee ilmetä työ-, opiskelu- ja urheiluseuratoiminnan kokemuksen lisäksi kuvaus omista vahvuuksista ja kehittämiskohteista. Tehtävästä maksettava palkka määräytyy O2-Jyväskylän hallituksen hyväksymän palkkakehyksen mukaisesti.
 

Lisätietoja tehtävästä antaa Tuomas Pulkkinen, tuomas.pulkkinen@o2-jkl.fi, 040 966 3816.

04.06.2021