O2-Jyväskylän uusi hallitus valittiin syyskokouksessa

11/02/2017 - 12:17

O2-Jyväskylän sääntömääräinen syyskokous pidettiin tiistaina 31.10.. Seuran puheenjohtajaksi valittiin Kari Jauhiainen viidettätoista vuotta putkeen. Seuran varapuheenjohtajana jatkaa Marko Hyvönen. Hallitukseen valittiin Anne Pakarinen, Elina Kylmälahti, Harri Pirinen, Jaakko Andersson, Niko Lehti ja Tommi Rautasalo. Varsinaisten jäsenien lisäksi O2-Jyväskylän hallituksessa on neljä varajäsentä. Varajäsenet ovat Ida Mälkönen, Kati Pulkkinen, Marko Ylennysmäki ja Roope Vaarakallio. Uuden hallituksen järjestäytymiskokous pidetään 14.10.2017.

 

Puheenjohtaja: Kari Jauhiainen
Varapuheenjohtaja: Marko Hyvönen

Hallituksen jäsen: Anne Pakarinen
Hallituksen jäsen: Elina Kylmälahti
Hallituksen jäsen: Harri Pirinen
Hallituksen jäsen: Jaakko Andersson
Hallituksen jäsen: Niko Lehti
Hallituksen jäsen: Tommi Rautasalo

Hallituksen varajäsen: Ida Mälkönen
Hallituksen varajäsen: Kati Pulkkinen
Hallituksen varajäsen: Marko Ylennysmäki
Hallituksen varajäsen: Roope Vaarakallio