A-, B- ja C-poikien pelaajavalinnat 2019-2020

O2-Jyväskylän B-, C1- ja C2-poikien try outit 2019 ovat päättyneet. Ikäluokkien edustus-, kilpa- ja harrastejoukkueisiin on valittu seuraavat pelaajat. Joukkueista C1-poikien ja C2-poikien edustusjoukkue ovat yhteistoimintajoukkueita Muuramen Yrityksen kanssa.

 

A-pojat:

Maalivahdit:

  • Samu Paukku
  • Juho Waris

Kenttäpelaajat:

  • Aapo Salmela
  • Aaron Kumpulainen
  • Arttu Sorri
  • Eelis Virtanen
  • Eetu Lahtinen
  • Eero Luokkanen
  • Joni Hämäläinen
  • Joona Hirvonen
  • Juuso Hirvonen
  • Justus Hirvonen
  • Lari Mäkelä
  • Leevi Kuvaja
  • Nestori Kuusisto
  • Patrik Salmensaari
  • Rikhard Lehtinen
  • Ville Jansa
  • Veeti Kouvonen
  • Väinö Pulkkinen

 

B-pojat edustus:

Maalivahti:

  • Justus Niemi

Kenttäpelaajat:

  • Antti Huotari
  • Anssi Halomo
  • Aleksi Talkio
  • Arttu Sorri
  • Axel Hartikainen
  • Elias Pasanen
  • Eetu Salminen
  • Eemil Mustonen
  • Eero Luokkanen
  • Joel Valkonen
  • Joonas Selänne
  • Leevi Kuvaja
  • Mino Kaurtola
  • Samu Haakana
  • Paavo Valkama
  • Patrik Salmensaari
  • Petteri Hämäläinen
  • Ville Takula
  • Ville Jansa

 

B-pojat kilpa:

Maalivahdit:

  • Albert Wilhelms
  • Janne Turtiainen

Kenttäpelaajat:

  • Tatu Jalkanen
  • Ano Holm
  • Atte Karonen
  • Eemeli Paananen
  • Eetu Eväsoja
  • Hannes Tuomaala
  • Iiro Puhakka
  • Jan Majuri
  • Jarkko Rossi
  • Joni Pesonen
  • Joona Rauhala
  • Juuso Laitinen
  • Julius Kulha
  • Kasimir Kinnunen
  • Luca Asikainen
  • Lenni Litmanen
  • Miro Kuirinlahti
  • Onni Miettinen
  • Petteri Hukari
  • Roope Salonen
  • Sasu Mutila
  • Tito Nousiainen
  • Tuomo Oranen
  • Veeti Peltokangas
  • Ville-Veeti Jokinen
  • Vincent Sivelä

 

B-pojat harraste:

Maalivahdit:

  • Kauko Kinnunen
  • Toni Kuikka

Kenttäpelaajat:

  • Eetu Hinkkanen
  • Eren Yalcin
  • Joona-Matias Hyyppä
  • Lassi Koppelomäki
  • Pessi Nieminen
  • Valtteri Jakola
  • Ville Hytönen
  • Vilho Mäki-Puhtila
  • Ville Kylmälahti
  • Ville Kilpeläinen

 

C1-pojat:

Maalivahdit:

  • Akseli Niemi
  • Akseli Venäläinen

Kenttäpelaajat:

  • Aapo Pälvimäki
  • Aatu Anttila
  • Arttu Tuominen
  • Alex Gustafsson
  • Arttu Saikkonen
  • Eetu Kvick
  • Jasper Juutilainen
  • Jere Saikkonen
  • Karri Kaiterniemi
  • Lukas Karppanen
  • Mikael Rautiainen
  • Mino Kaurtola
  • Onni Parviainen
  • Sakari Tilus
  • Santeri Ojanperä
  • Simo Klemettinen
  • Totti Hyötynen
  • Veeti Moilanen
  • Veeti-Petteri Kärkkäinen
  • Väinö Taipale

 

C2-pojat edustus:

Maalivahdit:

  • Valtteri Huisman
  • Vili Avikainen

Kenttäpelaajat:

  • Mico Luhanka
  • Aatu Knuuti
  • Elias Hakkarainen
  • Elmeri Tiilikainen
  • Eeli Mättö
  • Jami Markkanen
  • Joonas Lehtonen
  • Julius Kilpikoski
  • Marius Niemelä
  • Matias Ahonen
  • Matias Knuuti
  • Miku Gustavsson
  • Nuutti Leskinen
  • Samuel Maja
  • Veeti Nieminen
  • Väinö Heikkilä
  • Valtteri Raulo

 

C2-pojat kilpa:

Maalivahdit:

  • Otto Pinomäki
  • Rony Saajamaa

Kenttäpelaajat:

  • Vili Pennanen
  • Aatos Vasama
  • Aaro Kokko
  • Aleksi Hokkanen
  • Akseli Syvänperä
  • Daniel Eskelinen
  • Eemeli Palovaara
  • Eemil Uusikylä
  • Eetu Stranden
  • Elo Strömberg
  • Iivari Ketola
  • Janne Kananen
  • Jesse Leskenmaa
  • Joni Puranen
  • Jimi Poranen
  • Jimi Skogberg
  • Joona Kakkonen
  • Julius Ruotsalainen
  • Juuso Hyvärinen
  • Joonas Pappinen
  • Joni Nieminen
  • Kosti Tirkkonen
  • Markus Tissari
  • Matias Rautio
  • Miko Huovila
  • Miro Holttinen
  • Mirko Kautto
  • Miro Ruohonen
  • Niko Lappalainen
  • Otto Lepoaho
  • Roope Rimpilä
  • Santeri Kähönen
  • Santtu Nurminen
  • Severi Liikanen
  • Tuomas Viitanen
  • Teemu Pollari
  • Veeti Kuvaja
  • Ville Huotari
  • Veeti Kankkunen

 

13.05.2019

Share |