C2-pojat (05)

Viimeisimmät uutiset

29.08.2019

O2JKL/MuurY C2 SM-sarjaan!

C2-ikäluokan edustusjoukkue kävi hakemassa puhtaan neljän voiton suoran. Miten se tapahtui? Tässä teille luettavaksi varsin kattavana Imatran matkapäiväkirja! Lauantai, 24.päivä E...

21.08.2019

C2-Pojat kohti ensimmäisiä SM-karsintoja!

Ikäluokan joukkueet suuntaavat Imatralle ja Poriin kamppailemaan paikoista Valtakunnalliseen SM-sarjaan. Junioreiden salibandykauden ensimmäiset jännittävät hetket alkavat olla kä...

05.08.2019

C2: Edustuksella edessä neljän treenipelin viikonloppu!

Lauantaina mitellään Palokassa, sunnuntaina Mikkelissä. Heinäkuu on vaihtunut elokuuksi ja C2- ikäluokan SM-karsinnat ovat enää alle kolmen viikon päässä! Sekä Edustus- että Kilp...

21.07.2019

O2JKL/MuurY C2-Pojat (-05): Kausi 2019-2020

Ikäluokan joukkueiden toiminta on lähtenyt hienosti käyntiin. Kesä on lämpimimmillään ja monille se tietää lomailun aikaa. Amppareiden C2- pojat viettävät kuitenkin kesän rankan j...

Uutisarkisto »


Edustusjoukkue O2JKL/MuurY Imatralla saavutetun C2 SM-sarjapaikan juhlatunnelmissa

 

O2-Jyväskylä C2-Pojat 2019-2020

Ikäluokan joukkueet on kasattu kevään 2019 Try Out- jakson perusteella. Kauteen 2019-2020 C2- ikäluokan Ampparit osallistuvat kolmella joukkueella: O2JKL/MuurY (Edustusjoukkue), O2JKL II (Kilpa 1) ja O2JKL III (Kilpa 2).

Edustus ja Kilpa 1 osallistuivat elokuussa 2019 C2- poikien SM- karsintoihin. 

Edustus pelaa kaudella 2019-2020 C2-poikien valtakunnallisessa SM-sarjassa.

Kilpa 1 osallistuu Ylialueellisen Eliittisarjan (Sisä-Suomi/Länsirannikko) karsintoihin.

Kilpa 2 osallistuu kaudella 2019-2020 Sisä-Suomen Haastajasarjaan sekä Keski-Suomen alueen Intersport-Liigaan yhteisjoukkueella Kilpa 1:sen kanssa.

HUOM! Kilpa 2- joukkueeseen etsitään edelleen lisää uusia pelaajia!

O2JKL/MuurY kummipelaajat: #5 Joni Lempinen & #17 Kaarlo Mahlberg

 

 

Joukkueiden harjoitusajat kaudella 2019-2020 (12.8.2019 alkaen):

Edustus:

MA Palokan koulukeskus klo 17.00-18.45

KE Ampparipesä, Buugi klo 17.45-19.45

PE Vaajakosken liikuntahalli klo 16.00-17.45

Kilpa 1:

MA Palokan koulukeskus klo 16.00-18.00

KE Ampparipesä, Buugi klo 17.00-18.45

PE Vaajakosken liikuntahalli klo 17.00-18.45

Kilpa 2:

MA Graniitti halli 1 klo 18.00-19.30

TO Graniitti halli 1 klo 17.15-18.45

 

Yhteystiedot

Koko ikäluokkaa koskevissa asioissa sekä Kilpa 2- joukkueen pelaajatiedusteluissa, ota yhteys:

Ikäluokkavalmentaja Joona Kaski (050 4313956, joona.kaski@o2-jkl.fi).

 

Joukkueiden yhteystiedot:

Edustusjoukkue (O2JKL/MuurY)

Vastuuvalmentaja Joona Kaski 050 431 3956 joona.kaski(at)o2-jkl.fi
Valmentaja Joni Ruhtila 050 366 3350 joni.ruhtila(at)gmail.com 
Fysiikkavalmentaja Ville Knuuti 040 737 9266  
MV- valmentaja Joni Laurinaho 044 264 6392  
Joukkueenjohtaja Ari Lehtonen   ari.lehtonen(at)o2-jkl.fi

 

Kilpa 1 (O2JKL II)

       
Vastuuvalmentaja Juha-Pekka Manninen 040 720 1694 juha-pekka.manninen@o2-jkl.fi 
Valmentaja Kimmo Nieminen 040 315 7406  
Valmentaja Ville Pennanen    
MV- valmentaja Joni Laurinaho    
Joukkueenjohtaja Tomi Tissari 040 7657392 tomi.tissari(at)o2-jkl.fi
Joukkueenjohtaja Jenni Ruohonen 044 7150214  

 

Kilpa 2 (O2JKL III)

Vastuuvalmentaja Mikko Stranden 040 0642177 mikko.stranden(at)ajatax.fi
Valmentaja Esa Liikanen    
Valmentaja Antti Tirkkonen    
       

 

 Edustusjoukkueen matkassa mukana:

 www.mundusaer.fiwww.laukaanbetoni.fi