Edustus

Viimeisimmät uutiset

17.04.2018

N1: Naiset lähtevät kahden joukkueen voimin 1. divisioonaan kaudella 2018-2019

O2-Jyväskylän naisten edustusjoukkue koki liigakarsinnoissa Lahden Pelicansille tappion otteluvoitoin 3-1, mikä tiputti O2:sen sarjatasoa alemmas. Samaan aikaan nais...

02.04.2018

N1: Aurinko nousee huomennakin - Lahden Pelicans vei liigapaikan naisten edustukselta

Tappio tuntuu niin todelliselta, että edes tulospalvelua ei tee mieli avata. Kävikö tässä todellakin näin? Lauantaina 31.3.2018 Palokan kotipyhätössä, samassa hallissa jossa kolme ...

30.03.2018

N1: Pelicans 2-1-johtoon ottelusarjassa

Ottelusarjan kolmas peli käyntiin keskiviikkona 28.03.2018 Lahdessa Pelicansien kotihallissa. Paikalla oli myös O2-faneja, jotka pitivät tunnelmaa yllä hallissa. Ensimmäisessä eräs...

25.03.2018

N1: Ampparit tasoittavat otteluvoitot

Palokkaan saapui illan peliin ensimmäisestä karsintapelistä sisuuntunut kotijoukkue. Huolellinen valmistautuminen huokui koko joukkueesta ja kahviossakin oli laitettu sen seitsemää...

Uutisarkisto »


 Joukkuekuva 2017-2018

Naiset edustus, joukkuekuva 2017-2018

Pelaamme kaudella 2017-2018 Naisten Salibandyliigassa

Liput runkosarja 2017-2018

  • Aikuiset 6,00 e
  • Opiskelijat, eläkeläiset, työttömät ja varushenkilöt 4,00 e
  • Lapset alle 12v ja seuran jäsenet veloituksetta

Kotiottelut pelataan Palokan Koulukeskuksella (Koivutie 5, 40270 Palokka), katso tarkemmat tiedot Ottelut-sivulta.

Kausikortti 2017-2018

Amppareiden edustusjoukkueidein (Naisten Salibandyliiga, Miesten D1vari) kausikortteja on saatavilla kahdenlaisia:

  • Zupticket-palvelun kautta 40,00 e
    • Oikeuttaa pääsyn kaikkiin naisten edustuksen otteluihin. Kortti ei sisällä pääsyä miesten edustuksen peleihin.
    • Tilaa omasi!
  • Painettu kausikortti 50,00 e
    • Oikeuttaa pääsyn sekä naisten että miesten edustuksen kaikkiin kotiotteluihin.
    • Saatavilla 16.9. alkaen kotiotteluiden lipunmyynnistä
 
 
 

 

Seuraa meitä Instagramissa   Seuraa meitä Twitterissä   O2JKL naiset   O2 Naiset Flickr kuvat   

Yhteystiedot

Vastuuvalmentaja Kari Saukkonen 050 441 8553 kari.saukkonen (at) o2-jkl.fi
Valmentaja Jere Viljanmaa 044 270 5312 jereviljanmaa (at) gmail.com
Valmentaja Seppo Pulkkinen    
Valmentaja Juha Leukkunen    
Maalivahtivalmentaja Jaakko Andersson 040 083 2042 jaakko.andersson (at) o2-jkl.fi
Joukkueenjohtaja Kati Pulkkinen   kati.pulkkinen (at) o2-jkl.fi
Joukkueenjohtaja Annakaisa Helenius 045 675 3428 annakaisa.helenius (at) o2-jkl.fi
Huoltaja Sini Suontausta    
Rahastonhoitaja Piia Lehtola 040 052 0981 piia.lehtola (at) hotmail.com
Urheiluhieroja Otto Janhonen    
Mediavastaava Eeva Hänninen 044 301 3523

eeva.maria.hanninen (at) gmail.com

 

Naisten Salibandyliiga

 

Sarjan muut joukkueet

 

Fatpipe Firstbeat logo Hieronta Otto logo
Intersport Jyväskylä Keskusta logo Jyväskylän Teräspaja Oy logo Masino logo
Medilaser logo Meltex logo Noblessa logo Siirtopaino logo 
Jyväskylän Talousseura